Halový turnaj 2018 – U19

Zimná príprava nie je obľúbenou časťou roka pre mnohých futbalistov. Nudné behanie každoročne spestruje halový turnaj organizovaný ObFZ, ktorého sa zúčastnili aj naši dorastenci.

V základnej skupine pod trénerským dohľadom Šeba Tartaľa s tímami FAMT, Hermanovce, Šarišské Michaľany Uzovský Šalgov, Pušovce skončili s 12 bodmi na prvom mieste, ktoré zaručovalo predĺženie halovej sezóny. Vo finálovej skupine sa naši dorastenci tiež nestratili a skončili na peknom piatom mieste.

Dôležité je dobre začať, čoho si bol vedomý aj tréner, ktorý to videl takto: “ V prvom zápase proti FAMTu bol výkon trochu ustráchaný,  ale potom sme sa presadili. Proti Hermanovciam sme nedali šance a súper nás potrestal, ale od zápasu s Šarišskými Michaľanami sme sa odrazili aj herne aj gólovo. Potom to už bolo ‚predstavenie‘. Prípravu sme na to špeciálne nerobili, chcel som aby si chalani užili turnaj, čo sa podarilo. Výsledok potešil ale viac ma potešilo ako chalani bojovali jeden za druhého a dopĺňali sa a verím, že ukážu ešte viac“.

Vo finálovej skupine to už bolo ťažšie, súperi si dávali väčší pozor a konečné piate miesto je aj odrazom nepremenených šancí. Tragédia to však nie je, čo povedal aj Š. Tartaľ: „Nemôžeme byť stále najlepší, nevyvíjal som na chalanov žiaden tlak. Som spokojný že sa nám podarilo odohrať kvalitné turnaje. Získali sme skúsenosti ako hrať“.